Ahojte Mate niekto nejake typy na parkovanie vo Viedni ? Do nedavna ked som mal ,,zajazdy,, na kratsiu dobu som parkoval u http://www.mazur-parken.at/ ... kde to vyslo ohodne lacnejsie ako na parkoviskach priamo pred terminalom a jazdi odtial free shuttle bus ale na 3 tyzdne to uz take vyhodne nieje Dik M. EDIT - DETAILNE INFO O MOZNOSTIACH PARKOVANIA ZADARMO  .

Letisko Wien (VIE) - Schwechat - parkovanie

Založil ve fóru Letiště

Ahoj,


Ve středu brzo ráno se chystám zaparkovat u trafostanice Mannswörth. Pořád mi ale vrtá hlavou, jestli radši nemám zaplatit parktiger. Řešil tu někdo situaci, že u trafostanice nezaparkoval? Jak jste to pak řešili? Díky 

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Tak to je hezká procházka. Chodíte po té hlavní silnici, nebo cestou necestou.

S7, cca 5 minut jízdy, lístek za 1,80 € ;-)

0 Citovat

Afleben napsal(a):

To vychádzalo aj mne. Akurát mi zrejme ušlo, prečo je to v téme letiska Viedeň.

Asi to  bude tím, že pak se dostaneš busem na letiště, takže ušetříš mrtě peněz za parkování, nebo nohy při procházce ze Schwechatu na letiště, o riziku že ti to tam někdo objede korunou či ti ze sportu propíchne pneu, ani nemluvě :)
0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Hádám, že v Petržalke :D 

To vychádzalo aj mne. Akurát mi zrejme ušlo, prečo je to v téme letiska Viedeň.
0 Citovat

Hádám, že v Petržalke :D 

0 Citovat

tyrol_gangster napsal(a):

jen potvrzuji Aupark P5 naprosto bez problemu ted 14 dni, oficialne znacene jako zachytne parkoviste neomezene zdarma

Kde je to parkovisko? Hľadal som cez google, ale nič :(
0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

https://goo.gl/maps/CStUzBY5CX32

Tak to je hezká procházka. Chodíte po té hlavní silnici, nebo cestou necestou.
0 Citovat

https://goo.gl/maps/CStUzBY5CX32

0 Citovat

Ahoj, prosím Vás o pomoc, mohl by mi tu někdo dát odkaz na Google maps, kde přesně najdu tu trafostanici Mannswörth? 
Letím poprvé z Vídně, pomohlo by mi to. Díky

0 Citovat

Dneska u trafostanice cca 10 volných míst. Stála tu mimo jiné i Tesla 😃

0 Citovat

A proč je to s rodinou o něčem jiném? Myslíš jako cenu dopravy? Ta je v pohodě, sám jsem se divil při objednávce. Ze Starého Města u UH do Vídně 2+2 jenom něco málo přes 400 Kč. Z Ostravy se dostane čtyřčlenná rodina 2+2 klidně jen za 600 Kč, pak jen Railjet přímo z nádraží na letiště dospělý za 4,2 Euro, děti polovic nebo zdarma podle věku. 

0 Citovat

Rob Foxx napsal(a):

Já se na to vysral a jedu vlakem. Nebudu už to tam pokoušet s autem. A navíc si ve vlaku můžu dát i šnaps :-P     

Ostrava - Vídeň - letisko za 3h30min 

Tak při takové rychlosti spojení je to jasná volba. A možnost dát si něco ve vlaku je velký bonus. Pokud cestuješ s rodinou je to ale o něčem jiném :) 

0 Citovat

Já se na to vysral a jedu vlakem. Nebudu už to tam pokoušet s autem. A navíc si ve vlaku můžu dát i šnaps :-P     

Ostrava - Vídeň - letisko za 3h30min 

0 Citovat

Aku mate aktualnu skusenost s bezplatnym parkovanim, nakolko Parktiger pri rezervacii 4 dni vopred je uz vypredany. Kde je vacsia sanca zaparkovat v sobotu okolo 9:00? Pri trafostanici Mannswörth alebo na namesticku Fishamend? Pripadne Aupark parkovisko v BA, hoci je to drahsia alternativa vzhladom na pocet bus listkov, a neviem ci aj nebezpecnejsia. Dakujem.


0 Citovat

jen potvrzuji Aupark P5 naprosto bez problemu ted 14 dni, oficialne znacene jako zachytne parkoviste neomezene zdarma

0 Citovat

eremi napsal(a):

Je zbytecny parkovat na P+R ve Vídni za 3,40, když hned ve Schwechatu je Parktiger za 4 eura za den a jednu zastávku vlakem od letiště.


Tak toto jsem nevedela...Tak toto je dle me nejlepsi reseni...

0 Citovat

Klára napsal(a):

Nebo parkovat v garazich ve Vidni P+R? Jsou vzdy vetsinou u konecnych zastavek metra.

Cenove vyjde na 3,40 na den a nebo 63.60 na mesic. Vlakem se pak dostanete behem chvile na letiste za 2.40....Taxikem uz pak ca za 30 Euro. Parkovat v Bratislave a pak cestovat do Vidne mi pripada jako blbost.


Samozrejme je to alternatíva pre tých, čo majú BA po ceste a idú na krátky výlet. Napríklad pre mňa to bola jasná voľba - parkovné na P+R 4 dni 13.60€, lístok na vlak spiatočný pre štyroch 33.60€, spolu 47.20€. Parkovanie v BA zadarmo, bus priamo na letisko pre štyroch spiatočne 8€. BA vychádzala výrazne lacnejšie, rychlešie a pohodlnejšie. Pri dlhšej dovolenke to je jedno, pri letenkách za cent s Levelom vítaná úspora :))

0 Citovat

Je zbytecny parkovat na P+R ve Vídni za 3,40, když hned ve Schwechatu je Parktiger za 4 eura za den a jednu zastávku vlakem od letiště.

0 Citovat

A pri nejhorsm,blizko Schwechatu, 11. a 23.Bz parkovani vsude zdarma....

0 Citovat

Nebo parkovat v garazich ve Vidni P+R? Jsou vzdy vetsinou u konecnych zastavek metra.

Cenove vyjde na 3,40 na den a nebo 63.60 na mesic. Vlakem se pak dostanete behem chvile na letiste za 2.40....Taxikem uz pak ca za 30 Euro. Parkovat v Bratislave a pak cestovat do Vidne mi pripada jako blbost.

0 Citovat

https://goo.gl/maps/qwg1TtEEcFD2 Tu je parkovisko, zastávka autobusu je asi 250 metrov na západ. Je to záchytné parkovisko ktoré Aupark vybudoval po dohode s mestom a musí byť zadarmo bez obmedzenia - takže nie je problém tam byť aj 23 dní s akoukoľvek ŠPZ. Jediný problém čo môže nastať je, že bude plno.


Ja som naposledy parkoval tiež v sobotu ráno a bolo voľných 10+ miest. Cez pracovný deň by to mohol byť problém.

0 Citovat

Dejte mi prosim presnou odpoved na to, kdyz budu chtit zaparkovat v blave a co nejrychleji a nejlevneji dojet busem primo na VIE APT kde teda dojet, zaparkovat a dojit na bus.

 Jde mi o to, ze budeme 4 a budeme pryc asi 23 dni a na letisti ve vidni musime byt ve 12 dopoledne v sobotu.

Nechci se pred 40hodinovou cestou nekde slozite presunovat, takze pokud je to tak jednoduche jak tvrdite, rad vam uverim a Vymenim fishamend. 😊

Ps: mam blava spz takze pohoda pro pripadne poliše 😂

0 Citovat

A není lepší Parktiger ve Schwechatu? 3,6€ na den, 3 minuty od vlakové zastávky, kde je vlak za 5 minut na letisti.

0 Citovat

mispi: ty počty, jestli je to po 8E, tak pro 2 osoby jsou to 2 lístky tam a 2 zpět, tj. celkem 4 x 8 = 32, ne? ale to je jen detail...

0 Citovat

Pre mňa je skôr desivejšia predstava niekde riešiť nejaký odvoz minibusom na parkovisko pri letisku a platiť za parkovanie desiatky eur. V meste na P+R to už vobec zmysel nedava, kym sa tam cez vieden dostanem a zaparkujem, z BA som uz davno priamo na letisku

Cena 1€ / 2€ / 5€ je menej, pripadne rovnako ako spoj na letisko z Viedne. Interval kazdych 20 minut co je porovnatelne s intervalom z Viedne a hlavne pohodlna moznost stihnut aj ranne odlety o 6-7:00 hovoria jasne :))

0